سری سوم گزارش تصویری از کنسرت تهران ۲۵ مهر

سری سوم گزارش تصویری از کنسرت تهران ۲۵ مهر

5 / 0
[ 0 رای ]

گزارش متنی و تصویری از کنسرت تهران ۲۵ مهر

 

عکاس : امیرهوشنگ امیرشکاری | ۲۴ قطعه عکس

 

 

* پرده ی اول : بعد از حدود ۶ ماه دوری ، محسن یگانه با سپری کردن تمام روزهای سخت و پرمشکل در آخرین پنجشنبه ی مهرماه میزبان هواداران پرشور و پرانرژی خود در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی بود تا دور جدیدی از کنسرت های خود را استارت بزند .

دکور صحنه ی امشب طرح جالب و جذّابی از یک محله ی قدیمی مانند بود که در آن پنجره های خانه ها که آن هم تداعی کننده ی نوستالژی زمانهای دور بود قرار داشت ؛ برنامه ی امشب به مانند تمامی اجراهای زنده در تهران با کمی تأخیر آغاز شد اما شروعی پرانرژی سبب شد تا این تأخیر به چشم نیامد . گروه ارکستر درمان تشویق حاضرین وارد صحنه شدند و با نواختن قطعه ی سکوت و ورود مرد اول صحنه ی اشمب یعنی محسن یگانه برنامه ی خود را آغاز کردند . قطعه ی سکوت باتوجه به بازخورد خوبی که در میان مردم دارد بهترین استارت برای opening برنامه بود که همین امر سبب شد تا انرژی سالن چند برابر شود . انرژی محسن یگانه هم فوق العاده بود ؛ میتوان گفت که او با انرژی بی نظیرش تأخیر ۶ ماهه ی خود را به سرعت جبران کرد .
 
* پرده ی دوم : از جلوه های ویژه ی امشب به بخش بندی قطهات اجرایی به صورت چند قطعه که ریمیکس شده بودند می توان نام برد . چند قطه که از نظر ریتم و فضای اجرا نزدیک به هم بوند به صورت میکس کنار هم قرار میگرفتند و پکیجی از قطعات را تشکیل می دادند . شروع بخش اول ریمیکس برنامه با قطعات آخه دل من ، بمون ، عذاب و نمیشه بود .
 
با توجه به غمناک بودن این قطعات و تحت شعاع قرار گرفتن جوّ سالن با این قطعات ، قطعه ی دوست دارم آب سردی بر این فضای نه چندان شاد بود که مجدداً هیجان سالن را پرانرژی و با شور و شوق فراوان کرد .
 
قطعه ی بعدی خیابونا نام داشت که یگانه لحظاتی را به توضیحاتی در رابطه با این قطعه پرداخت ؛ او بیان داشت که … لو رفتن اتود قطعاتی که شاخته می شود از نظر روحی و مالی صدمات زیادی به سازنده ی کار وارد می کند که در زمانهای ابتدایی لو رفتن این قطعه به شخص محسن یگانه وارد شد اما بعد عرضه ی قطعه به صورت ضبط استودیویی و استقابل بی نظیر مردم و شنیده شدن میلیونی این قطعه تمامی این صدمات رو به فراموشی پیش رفتند و سبب شدند تا این قطعه به یکی از قطعات مورد علاقه ی محسن یگانه تبدیل شود . سپس او این قطعه را در میان هم خوانی ویژه ی مردم اجرا کرد .
 
دو نکته در اجرای امشب دید فوق العاده ای به مخاطبین داد ؛ یکی اَکت های خوب محسن یگانه متناسب با قطعه و ترانه ی آن که این امر کاملاً تحسین برانگیز بود و دیگری اجرای تمامی قطعات با تنظیمی متفاوت نسبت به ضبط های استودیویی که به نوعی تازگی شیرینی را در برنامه ی امشب تزریق کرده بود .
 
*پرده ی سوم : نباشی ، گناه ، نمیذارم خسته شی و رگ خواب قطعات تشکیل دهنده ی پکیج بعدی ریمیکس بودند . قطعه ی هوایی شدی ، قطعه ی شادی بود که در این قسمت اجرا شد ؛حقیقتاً از این قسمت برنامه به عنوان پرانرژی ترین و پرهیجان ترین قسمت برنامه میتوان نام برد؛به جرأت تمامی سالن با محسن یگانه همکاری و همخوانی با صدای بلند داشتند که گاهی شنیدن صدای محسن یگانه حتی با سیستم های صوتی سخت می شد ؛همین امر باعث شد تا به بیان یگانه خاطره ی شیرینی برای همگان رقم بخورد . قطعه ی بخند هم دیگر قطعه ی اجرایی بود که کمی زودتر از آلبوم حباب به عرضه درآمد لذا هم خوانی بیشتر و قوی تری را از جانب حاضرین برای اجرای قطعه از خود نشان داد .
 
آهای خبرنداری ، خیلی دلم ازت پره ، کی جای من اومده ، حافظه و باروبندیلو ببند قطعات بعدی اجرایی بودند که این قطعات هم پکیج آخر قطعات به صورت ریمیکس بود .
 
* پرده ی آخر : اما برنامه ی امشب دو سورپرایز ویژه داشت ؛ یکی دکلمه ی یکی از سروده های محسن یگانه توسط خودش در میان نواختن پیانوی علی ثابت که این امر برای اولین بار بود اتفاق می افتاد ؛ و دیگری اجرای جدیدترین قطعه او یعنی قرص های خواب آور در برنامه ی امشب بود؛اما نکته ای که موجب تعجب حتی محسن یگانه و حاضرین شد همخوانی بخشی از حضّار در اجرای این قطعه بود که کمتر از ۲۴ ساعت از عرضه آن می گذشت . به علت کمی غمگین شدن فضا قطعه ی دوست دارم مجدداً اجرا شد تا به نوعی فضای شاد را در سالن القا کند و قطعه نرو هم بلافاصله بعد از این قطعه اجرا شد . اما برای حسن ختام برنامه به مانند سایر اجراهای محسن یگانه که قطعه انتهایی مشترکی دارند ، قطعه ی نشکن دلمو بود؛تداعی کردن خاطرات با اجرای این قطعه سبب شد تا پایانی متفاوت برای همگان رقم بخورد . از مهمانان ویژه ی امشب هم از شهاب اکبری تنظیم کننده ی چیره دست و آرش پاکزاد،کسی که میکس و مستر اکثر قطعات خواننده های بزرگ مملکت را بر عهده دارد نام برد .
 
نوازندگانی که امشب محسن یگانه را همراهی می کردند عبارت بودند از : علی عباسی ، حسن فراهانی ، هوتن غضنفری (سکشن بادی) – مجتبی شکاری (گیتار بیس) – سعید برادران(پرکاشن ۱) ، وحید قاسمی(پرکاشن۲) – علیرضا جعفریه(گیتار اسپنیش) – رامین زوّاری(درامز) – میثم مروستی ( ویولن) – بابک مالکی فر ( گیتار الکتریک) – استاد مهران سراجیان(فلوت) – فیروز ویسانلو(گیتار) !
 
© امیرحسین غم خوار

دانلود یکجا عکسها

 

button کنسرت 25 مهرماه تهران - محسن یگانه

 

برای نمایش سایز اصلی روی عکسها کلیک کنید

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

دیدگاه کاربران ۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.